צוות הניהול

ד"ר יעקב צימרמן (צימי)

מנכ"ל

צימי הינו פסיכולוג ויועץ ארגוני וותיק (משנת 1981) ושימש עד סוף שנת 2010 כאיש סגל בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. במסגרת עבודתו באוניברסיטה לימד צימי בתואר השני (במסלול להכשרת פסיכולוגים קליניים-חינוכיים) חשיבה מערכתית וקלינית בעת התערבות במערכות חינוך. הדוקטורט של צימי, שנכתב במסגרת החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, עוסק בסוגיה רחבה של הממדים המשפיעים על הטיפול האפקטיבי. הוא בוחן כלים אלטרנטיביים לטיפול פנים אל פנים תוך מעורבות מינימלית של מטפל ותוך העצמת הכלים לעזרה עצמית העומדים לרשות המטופל. באופן ספציפי בוחן הדוקטורט אפקטיביות של טיפול שוכן אינטרנט בהתמודדות עם חרדה ומוצא שטיפול זה אפקטיבי לפחות כמו טיפול פנים אל פנים. התפיסה המקצועית העומדת מאחורי הדוקטורט הינה שכוח תירפויטי מצוי גם מחוץ לקליניקה – אצל המנהל המיטיב, אצל ההורה, אצל החבר. לאנשים דרכים רבות ואפקטיביות להושיט יד לעצמם ולזולתם. 
צימי ניהל במשך כ- 15 שנה את האגף לפסיכולוגיה חינוכית-מערכתית בתחנה לבריאות הנפש "תחנת העמקים" בעמק חרוד (תחנה המונה כ- 40 פסיכולוגים קלינים, חינוכיים והתפתחותיים).
צימי שימש ומשמש כיועץ ארגוני ומפתח של ארגונים רבים כגון חברת תקשורת גדולה, משרדי פרסום, רשויות מקומיות ועיריות, הרשות למלחמה בסמים, משרד הפנים ומשרד החינוך. במשרד החינוך שהינו אחד מלקוחותיו הגדולים של מכון פירם, קיים ומקיים צימי מערך התערבויות רחבות כלפי אגפים שונים של המשרד (אגף שח"ר, המזכירות הפדגוגית, גף בתי ספר ניסויים, האגף לחינוך התיישבותי, האגף לחינוך קדם יסודי, האגף לחינוך על יסודי), כלפי מחוזות, בפיתוח מפקחים, מדריכים, יועצים ומנהלים וכמובן עבודה רחבה עם מאות בתי ספר ומערכות חינוך בלתי פורמליות.
צימי הינו המפתח של המודלים והתורה המקצועית של המכון והמדריך הראשי של המנחים במכון.
צימי אוהב להיות "על שפת עולמם" של אנשים אחרים. הוא מאמין שכאשר מתרחש תהליך משמעותי אצל הלקוח, הדבר נובע בוודאי גם מאחר ואיש המקצוע עצמו היה מוכן "לתת את עצמו" לתהליך שינוי והתפתחות.
בזמנו הפנוי צימי אוהב לעסוק בכל הקשור לעבודת כפיים – מכור לריח עץ ונסורת, שמח לנסות ולתקן כל דבר מקולקל.
לטיפול פנים אל פנים תוך מעורבות מינימלית של מטפל ותוך העצמת הכלים לעזרה עצמית העומדים לרשות המטופל. באופן ספציפי בוחן הדוקטורט אפקטיביות של טיפול שוכן אינטרנט בהתמודדות עם חרדה ומוצא שטיפול זה אפקטיבי לפחות כמו טיפול פנים אל פנים.

נירית צימרמן

סמנכ"ל

ירית, פסיכולוגית חינוכית (בעלת הכשרה גם בפסיכולוגיה שיקומית), שימשה משך שנים כפסיכולוגית חינוכית ושיקומית. שותפה לגיבוש הקונספציה המקצועית של המכון ואחראית על התנהלות שוטפת של המכון במגוון תחומיו – כוח האדם, הלוגיסטיקה והמינהל.
נירית הינה הרוח החיה בגיבוש האקלים של המכון כמכון משפחתי "המכוון לעשות טוב" לעובדי המכון כמו גם ללקוחותיו.
בזמנה החופשי נירית משמשת כשפית של הבית ושל מכון פירם הן בהכנת מאכלים מרגשים ומאתגרים והן ביצירת כלי קרמיקה כדי להכיל מאכלים אלו.

עינב קמרון

מנהלת המשרד

מנהלת את כל העבודה השוטפת של המכון. מרכזת תחת ידה את הפניות למכון, מנתחת אותן ומגבשת מתכונת התערבות רצויה (במידת הצורך, תוך היוועצות עם צימי ונירית וכמובן עם מנחי המכון). מקיימת מעקב אחרי ההתערבויות ומעריכה אותן באופן שוטף. היא הכתובת לכל שאלה ובקשה שלכם.

מומחית במילוי משאלות...

בזמנה הפנוי משחקת כדורשת וכשתגשים גם לעצמה משאלות, תשלח את ידה בציור וכתיבה...